केपी ओली प्रचण्ड माधव नेपाल एमाले


युवा व्यावसायी प्रकाश अधिकारीद्वारा ओभीएनलाई 35 सय पुस्तक दान

सहयात्रा टिभी

काठमाडौँ । जेठ ११, परोपकार र करुणाको हृदयस्पर्शी प्रदर्शनमा युवा व्यावसायी प्रकाश अधिकारीले नेपालमा विपन्न केटाकेटी र बालबालिकाको जीवनमा महत्त्वपूर्ण योगदान पुर्‍याएका छन् ।

अधिकारीले आवश्यकतामा परेकाहरूलाई सहयोग र शैक्षिक स्रोतहरू उपलब्ध गराउन समर्पित गैर-लाभकारी संस्था, शुभ अवसर ग्राम नेपाल (OVN)लाई  3500 भन्दा बढी पुस्तकहरू दान गरेका हुन।

व्यावसायी अधिकारीको निस्वार्थ भावको खबरले ओभिएनको करिडोरमा हर्षोल्लास र उमंग छाएको छ । यो दान संस्थाको पुस्तकालयलाई परिवर्तन गर्न तयार छ, यसले सेवा गर्ने बालबालिकाको जीवनलाई समृद्ध बनाउँछ। विषयहरूको विविध दायरालाई समेट्ने विस्तृत संग्रहको साथ, यी पुस्तकहरूले नयाँ संसारहरूका लागि ढोका खोल्नेछन् र बच्चाहरूलाई आफ्नो क्षितिज अन्वेषण र विस्तार गर्न सशक्त बनाउनेछन्। यस योगदानको प्रभाव पानाहरूमा भएका शब्दहरूभन्दा टाढा फैलिएको छ, ओभीएनले भनेको छ ।

बालबालिकाको सशक्तिकरणमा शिक्षाको गहिरो महत्त्वलाई स्वीकार गर्दै ओभीएनले व्यावसायी अधिकारीको दयालु कार्यको प्रशंसा गरेको छ। संस्थाका एक प्रतिनिधिले हार्दिक कृतज्ञता व्यक्त गर्दै भने, ”अधिरीलाई उहाँको दया र उदारताको लागि हामी पर्याप्त धन्यवाद दिन सक्दैनौं। उहाँको दानले हाम्रो हेरचाहमा रहेका बालबालिकाको शिक्षा र बौद्धिक विकासमा महत्त्वपूर्ण प्रभाव पार्नेछ।”

व्यावसायी अधिकारीले गरेको उल्लेखनीय दानले आशा र प्रेरणाको ज्योतिको रूपमा काम गर्दछ । OVN को लागि मात्र होइन बृहत् समुदायका लागि पनि विपन्न बालबालिकाका लागी योगदान दिएर अधिकारीले अर्थपूर्ण परिवर्तनलाई सफल पार्न व्यक्तिगत कार्यको शक्तिको उदाहरणको रुपमा आफुहरुले लिएको ओभीएनले जनाएको छ ।

OVN  ले आशा गर्दछ कि उहाँको परोपकारले अरूमा उदारताको भावना जगाउनेछ, उनीहरूलाई खाँचोमा परेकाहरूका लागि उज्यालो भविष्य सिर्जना गर्ने आफ्नो मिशनमा योगदान गर्न प्रोत्साहित गर्ने ओभीएनले जनाएको छ। अधिकारी प्रति OVN  द्वारा व्यक्त गरिएको कृतज्ञतामा उनको दानले बालबालिकाको जीवनमा गहिरो प्रभाव पार्ने बताएको छ।

यस प्रकारको दयालु कार्यहरूले हामीलाई अदम्य मानव आत्मा र सकारात्मक परिवर्तन ल्याउने क्षमताको सम्झना गराउँछ। युवा व्यावसायी प्रकाश अधिकारीको शिक्षाप्रतिको समर्पण र उहाँको परोपकारी भावना हामी सबैका लागि प्रेरणा हो ओभीएनले भनेको छ ।

प्रकाशित : ११ जेष्ठ २०८०, बिहीबार १२:१०

प्रतिक्रिया दिनुहोस्